Těla přinejmenším 85 migrantů, kteří utonuli při snaze dostat se ze severní Afriky do Evropy, vyplavilo dnes moře na pobřeží Libye nedaleko přístavního města Zuára. S odvoláním na Červený kříž o tom informovala agentura Reuters.

Podle zástupce humanitární organizace pocházela většina utonulých podle vzhledu ze subsaharské Afriky. Kdy se ve vodách Středozemního moře utopili, není ale jasné. Těla některých prý však byla v pokročilém stádiu rozkladu.

Po uzavření takzvané balkánské stezky vedoucí z Řecka přes západní Balkán do Rakouska a Německa a dojednání dohody Evropské unie s Tureckem o vracení migrantů se opět zvýšil počet lidí, kteří se do Evropy snaží dostat přes Středozemní moře ze severní Afriky. Od začátku roku dorazilo podle OSN do Itálie přes 40 000 uprchlíků.

Jen minulý týden utonulo podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) na cestě za lepším životem na evropském kontinentu nejméně tisíc lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner