Na pražském magistrátu bude dnes pokračovat jednání o novém koaličním uspořádání. Sejdou se zástupci TOP 09, ČSSD, Trojkoalice (SZ, STAN, KDU-ČSL) a ODS, kteří už vyjednávají několik týdnů. Dopoledne se zároveň potkají dosud vládnoucí ANO a ČSSD s opoziční ODS. Výsledky jsou i po několika měsících od rozpadu původní koalice nejisté.

Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice skončila na konci loňského října. Od té doby hlavnímu městu vládne roztříštěná rada, která nemá většinu. V radě ani v zastupitelstvu tak do poslední chvíle není jasné, jak budou členové hlasovat, a zda mnohdy zásadní materiály projdou, či nikoli.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která se obvykle odpovědí na dotazy ohledně nové koalice zdržuje, ve středu uvedla, že rada funguje bez problémů. „Věřte tomu, že se situaci snažíme aktivně řešit. Rozdíl proti některým stranám ovšem je, že dokud není nic definitivně domluvené, nehodláme se před televizními kamerami tvářit, že tomu tak je,“ řekla.

Pro ovládnutí většiny v pětašedesátičlenném zastupitelstvu musí koalice v Praze získat minimálně 33 hlasů

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner