Obyvatelé východořeckého ostrova Kos dnes opět protestovali proti zřízení registračního centra pro běžence, takzvaného hotspotu. Stovky demonstrantů se shromáždily u vstupu do starých kasáren, které jsou nyní na registrační centrum přestavovány. Informovala o tom podle agentury DPA tamní média,

Kos patří společně s ostrovy Lesbos a Chios k hlavním cílům blízkovýchodních uprchlíků a přistěhovalců, kteří se snaží přes Egejské moře dostat do Řecka a pak dál do zbytku Evropy. Ostrovy jsou přítomností tisíců cizinců přetíženy a místní obyvatelé si stěžují na zhoršené životní podmínky, jimž jsou kvůli tomu sami vystaveni.

Řecko, které je pro uprchlíky hlavní branou na starý kontinent, se zavázalo zřídit celkem pět hotspotů. Zatím ale funguje jediný – středisko na ostrově Lesbos se otevřelo loni v říjnu.

Podle agentury DPA by měl brzy zahájit provoz hotspot na ostrově Chios, další centra se budují na ostrovech Leros, Samos a Kos. „(Registrační centrum na ostrově Chios) je téměř hotové,“ řekl DPA nejmenovaný důstojník pobřežní stráže.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner