Na severu Portugalska bojují hasiči již od pátku s lesními požáry, jejichž počet se do nedělního večera zdvojnásobil. Informuje o tom agentura AFP. Se 160 požáry se potýká přes 3000 hasičů. V okolí města Aveiro byly kvůli tomu v neděli uzavřeny tři dálnice, evakuován byl rovněž kemp a chatová osada.

Se třemi velkými požáry bojuje na 370 hasičů v oblasti kolem města Aveiro, kde bylo nasazeno i pět letadel a vrtulník. Dvě z dálnic, které byly v oblasti v neděli odpoledne uzavřeny, byly večer již opět průjezdné.

Další dva větší požáry se snaží dostat pod kontrolu přes dvě stě požárníků v regionu kolem města Viana do Castelo na samém severu země. U obce Melres e Medas, zhruba 20 kilometrů od Porta, kde s ohnivým živlem bojovalo na 600 hasičů od pátku, se oheň podařilo částečně dostat pod kontrolu.

Portugalsku se v letošní letní sezóně větší lesní požáry až dosud vyhýbaly, nyní jim ale nahrává silný vítr a vysoké teploty. Horké počasí má podle meteorologů pokračovat i v příštím týdnu.

S lesními požáry se od středy potýkají také na jednom ze španělských Kanárských ostrovů La Palma. Dosud tam plameny zničily již přes 4000 hektarů lesa. Celý ostrov je přitom biosférickou rezervací UNESCO. Hasiči ale podle agentury EFE očekávají, že by požáry na La Palmě mohli do pondělního rána kompletně dostat pod kontrolu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner