Na silnicích leží ujetá vrstva sněhu, na mnoha místech může cestu komplikovat také námraza. Řidiči by proto měli jezdit se svýšenou opatrností.

 

Pardubický a Královéhradecký kraj
Teploty dnes ráno na východě Čech klesly až k minus 14 stupňům, a šlo tak o nejchladnější ráno letošní zimy. Nejsilnější mráz byl na Broumovsku a na hřebenech Krkonoš. Na řadě silnic nižších tříd v Královéhradeckém a Pardubickém kraji leží slabá vrstva ujetého sněhu. Řidiči by měli být při jízdě opatrní. Hlavní silniční tahy v regionu byly dnes ráno většinou suché a vymrzlé. Vyplývá to z informací silničářů a meteorologů v obou krajích.

Příliv studeného vzduchu od východu na východ Čech by měl dnes pokračovat. Teploty přes den by se měly pohybovat mezi minus pěti a minus dvěma stupni Celsia. Mělo by být zataženo až oblačno, ojediněle by se mohlo objevit slabé sněžení. Na horách by mělo být kolem minus osmi a vítr by tam měl vát v nárazech rychlostí až kolem 70 kilometrů v hodině.

Jihomoravský kraj
Silnice v Jihomoravském kraji jsou dnes sjízdné se zvýšenou opatrností, upozorňují silničáři. Žádné omezení neplatí na dálnicích D1, D2 a na R46. Zvýšenou pozornost vyžadují R43, R52 a další silnice ve všech okresech kraje. Ve vyšších polohách se nachází ujetá vrstva sněhu.

Teplota se v Jihomoravském kraji pohybuje od minus pěti do minus deseti stupňů Celsia. Převážně je zataženo a fouká slabý vítr, podle silničářů je bezvětří pouze v Brně. Viditelnost není nijak omezená.

Dálnice D1, D2 a R46 jsou holé, suché a vymrzlé. R43 a R52 jsou mokré po chemickém ošetření. Komunikace na Blanensku, Břeclavsku, Brněnsku, Hodonínsku, Vyškovsku a Znojemsku jsou mokré a po chemickém ošetření. Silničáři nabádají řidiče ke zvýšené opatrnosti.

Moravskoslezský kraj
Řidiči v Moravskoslezském kraji by si měli dát pozor na námrazu, která může vznikat na některých úsecích silnic v regionu. Všechny silnice jsou ale sjízdné, řekla dnes ČTK mluvčí krajských silničářů Šárka Vlčková.

Během noci v regionu nesněžilo, ale teploty se ráno pohybují až okolo minus 12 stupňů Celsia. Ve vyšších polohách pak může být rovněž ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner