Devět lidí dosud oznámilo rakouské policii sexuální delikty ze silvestrovských oslav v Innsbrucku. V Salcburku vyšetřují podezření na nejméně čtyři případy, zatímco ve Vídni prověřují tři udání. Napsal to dnes server listu Kurier. Jeden útok má na svědomí afghánský žadatel o azyl, v dalších případech šlo podle serveru o muže jižního vzhledu.

V Innsbrucku na tržišti obtěžovala v noci skupina mužů několik žen z Rakouska, Itálie, Německa a Švýcarska. Kurier napsal, že byli všichni pachatelé jižního vzezření a mladší 30 let. Podle obětí měli černé vlasy a vousy. Vyšetřování zatím neskončilo a policisté si myslí, že útočníci v Innsbrucku bydlí.

V Salcburku pak silně opilý osmnáctiletý afghánský žadatel o azyl obtěžoval na náměstí jednatřicetiletou Němku. Ženu se snažil líbat a osahávat. Mladík skončil v rukou policie, uvedl Kurier.

Z Vídně jsou podle policejního mluvčího hlášeny tři případy osahávání žen. O pachatelích nebyly zveřejněny žádné informace.

Šestadvacetiletá obyvatelka Štýrského Hradce (Graz) vypověděla, že ji na cestě domů ze silvestrovských oslav obtěžovali v centru města dva neznámí muži. Podle ní šlo pravděpodobně o cizince ve věku 25 až 35 let. Oba měli tmavé vlasy a jeden i tmavou bradku, informoval dnes server deníku Der Standard.

Rakouská policie rozdávala zdarma ženám před Silvestrem kapesní alarmy, které jim měly pomoci, pokud by se během oslav dostaly do nebezpečí. Strážci zákona tak reagovali na události z předloňských silvestrovských oslav, kdy bylo z několika měst v Německu i v Rakousku hlášeno sexuální napadání a okrádání žen.

Nejvíce incidentů poznamenalo vítání roku 2016 v německém Kolíně nad Rýnem, kde policie do současné doby přijala přes 1200 trestních oznámení, z toho více než 500 kvůli sexuálním deliktům včetně znásilnění. Většina podezřelých spadá podle prokuratury do obecné kategorie uprchlíka. Mezi podezřelými je nejvíce Maročanů a Alžířanů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner