Berlín 13. prosince (zpravodaj ČTK) – Na 1400 policistů bude na Silvestra dohlížet na bezpečnost v ulicích Kolína nad Rýnem. Nasazeno bude více bezpečnostních kamer než v uplynulých letech. Opatření mají zabránit tomu, aby se opakovala situace z přelomu let 2015 a 2016, kdy se v tomto čtvrtém největším německém městě odehrála řada sexuálních útoků.

Počet nasazených policistů zhruba odpovídá loňským číslům. Přibylo také dalších 19 kamer, takže je jich v místech hlavních oslav už 44. K dalším opatřením, o nichž dnes informovaly město a policie, patří lepší osvětlení, zákaz ohňostrojů a odpalování petard v části centra nebo také širší bezpečnostní zóna v okolí kolínského dómu. Město rovněž rozjede kampaň, která má lidi pobízet k vzájemnému respektu.

Při předloňských oslavách převážně přistěhovalci ze severoafrických zemí masově okrádali a obtěžovali ženy. Kvůli incidentům ze silvestrovské noci policie přijala přes 1200 trestních oznámení, z toho 513 kvůli činům sexuální povahy, včetně znásilnění. Mezi podezřelými bylo nejvíce Maročanů a Alžířanů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner