Shromáždění na památku v únoru zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové, jakož i za svobodu médií v souvislosti s kritikou novinářů ohledně poměrů ve veřejnoprávním slovenském rozhlasu a televizi RTVS, se dnes odpoledne uskuteční v Bratislavě a v dalších zhruba dvou desítkách měst po celém Slovensku.

Akci, která se uskuteční v předvečer původně plánovaného sňatku Kuciaka a Kušnírové, svolala iniciativa Za slušné Slovensko, která v březnu zorganizovala mohutné protesty proti tehdejší vládě premiéra Roberta Fica. Nejdéle sloužící slovenský premiér Fico v zájmu řešení politické krize po zmiňované dvojnásobné vraždě odstoupil, dosavadní tříčlenná koalice pak vytvořila novou vládu.

„Společně odmítněme ´normalizaci´ v RTVS. Připomeňme vládním politikům, že neplatí ´vyhraj volby a můžeš všechno´,“ uvedli organizátoři shromáždění. Ve slovenské metropoli bude demonstraci předcházet průvod, který odstartuje u budovy veřejnoprávního rozhlasu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner