Na Staroměstském náměstí v Praze dnes ve tři hodiny ráno vztyčili a ukotvili dvaadvacetimetrový smrk, který ozdobí vánoční trhy. Ozdoby na stromu přibudou dnes dopoledne, řekl ČTK produkční ředitel Taiko Petr Hozák. Statný strom, který letos pochází z České Lípy, se rozzáří v sobotu. Přesný čas slavnosti ovšem pořadatelé neřeknou, rozsvěcení tentokrát nebude doprovázet slavnostní akt. Reagují tak na situaci po teroristických útocích v Paříži.

Smrk pokácel dřevorubec v neděli na soukromém pozemku. Po přestávce v Úžicích na Mělnicku dorazil strom naložený na kamion do centra metropole dnes po půlnoci.

Stromy určené pro pražské vánoční trhy se v posledních letech nekácejí v lesích, ale na pozemcích a v zahradách soukromníků nebo institucí. Jde většinou o osamocené stromy, které je vhodné porazit kvůli bezpečnosti, nebo stojí na pozemcích, na nichž se počítá s výstavbou. Letošní smrk ztepilý rostl na pozemku před továrnou firmy Fehrer Bohemia. Musel ustoupit rozvoji závodu.

Jak bude letos ozdoben, zatím pořadatelé neprozradili. Motiv prý bude stejně jako v předchozích letech vycházet z kultury a historie Česka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner