Zhruba stovka taxikářů se dnes po poledni shromáždila v Praze na Strahově, aby opět protestovali proti službám typu Uber. V porovnání s protesty před dvěma týdny je jich zatím méně, podle zpravodaje ČTK se ale další účastníci sjíždějí. Stejně jako při předchozích akcích chtějí taxikáři podniknout protestní jízdu do centra metropole. Kudy a v kolik hodin pojedou, ještě ale nevědí.

Taxikáři zatím sedí v autech, protože je zima. Využít mohou i improvizovaný stánek s občerstvením. Proti dřívějším protestům nejsou na Strahově vidět vozy s vlajkami, na některých jsou jen nápisy zvoucí na demonstraci.

Taxikáři požadují konec tzv. alternativní taxislužby. Nelíbí se jim postup vlády, která chce problém řešit novelou zákona. Ve snaze poukázat na nerovné podmínky taxikáři uspořádali v únoru tři pomalé jízdy Prahou, kterými blokovali dopravu. Nejdříve kroužili po magistrále, poté zvolili méně prostupné komunikace na vltavském nábřeží, což vedlo k větším dopravním komplikacím. Dnešní akci svolalo Sdružení českých taxikářů, které spolupořádalo protesty i v uplynulých týdnech.

Firmy Uber a Taxify podle nespokojených řidičů taxi ignorují výzvu premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), aby legalizovaly svou činnost. Ministr dopravy v demisi Daniel Ťok (za ANO) chce širší novelu zákona o taxislužbě, která vyřeší situaci kolem služeb typu Uber. Původně plánoval rychlá restriktivní opatření. Příprava a schvalování novely budou trvat asi rok.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner