Mezi hosty na inauguraci nového amerického prezidenta Donalda Trumpa bude jeho patrně nejhlasitější britský stoupenec Nigel Farage. Jedna z hlavních postav kampaně za takzvaný brexit přijede 20. ledna do Washingtonu na pozvání republikánského guvernéra státu Mississippi. Farage to řekl televizi Sky News.

Někdejší lídr Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP), který podpořil Trumpa vystoupením po jeho boku během prezidentské kampaně, se již s budoucí hlavou Spojených států po Trumpově zvolení opakovaně sešel. Dokonce dříve než britská premiérka Theresa Mayová.

„Určitě tam budu, nemůžu se dočkat,“ odpověděl Farage britské televizní stanici na otázku o své účasti na inauguraci. „Guvernér Mississippi mě pozval, já tam budu několik dní a bude to velká, historická událost. V Americe dokončili politickou revoluci. V Británii máme problém, že naše revoluce není kompletní, protože vládnou stále titíž lidé,“ dodal Farage v narážce na to, že navzdory úspěchu strany UKIP v referendu o brexitu zůstala vláda v rukou konzervativců.

Trump nedávno označil Farage za ideálního příštího britského velvyslance v USA. Britská vláda však tuto možnost rázně vyloučila.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner