Na území celé Sýrie zkolabovala elektrická síť, příčiny zatím nejsou známy. „Elektrická síť byla odpojena ve všech provinciích. Příčiny se zjišťují,“ uvedla státní agentura SANA, která se odvolává na ministerstvo energetiky. Státní televize informovala o masivní závadě na elektrické síti.

V Sýrii platí od pátku minulého týdne příměří, boje se na mnoha místech zklidnily.

Tento pátek chce britský premiér David Cameron telefonicky hovořit s prezidenty Francie a Ruska Françoisem Hollandem a Vladimirem Putinem a také s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Tématem má být udržení příměří.

„Musíme sestavit jednotnou frontu a prezidentovi Putinovi jasně říci, že příměří je třeba udržet a otevřít cestu ke skutečné politické změně,“ řekl mluvčí Downing Street 10, sídla britského premiéra.

Příměří má přinést obnovu mírových rozhovorů a také distribuci humanitární pomoci mezi potřebné Syřany a umožnit jim vrátit se do běžného života. V bojových zónách, zejména v blízkosti Halabu, byly v minulé době výpadky proudu časté a dlouhé. Celostátní kolaps zatím hlášen nebyl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner