Na Václavském náměstí se dnes odpoledne sejdou zastánci i odpůrci migrantů. Svolané demonstrace od sebe bude oddělovat magistrála, obě začínají ve 14:00. Na podporu shromáždění protestujících proti uprchlíkům přijedou ze Strahova motorkáři. V polovině září se podobných demonstrací na stejném místě zúčastnily stovky lidí.

Na akci Za otevřenou Evropu a lidská práva, proti nenávisti, xenofobii a rasismu vystoupí s projevy například koordinátor pomoci v Maďarsku Jan Vrobel nebo etnolog Michal Pavlásek. Její účastníci se sejdou u sochy svatého Václava a poté vyrazí na náměstí Míru.

Mezi ohlášenými řečníky akce před Národním muzeem, která je nazvaná Za naši kulturu a bezpečnou zem – upozornění na problémy související s imigrací, apel vládě a Poslanecké sněmovně na řešení, jsou politici Tomio Okamura a Radim Fiala nebo zpěvák Aleš Brichta.

Na stejném místě se demonstrovalo v polovině září. Shromáždění kritiků islamismu u budovy Národního muzea se tehdy podle odhadu policie zúčastnilo 700 až 800 lidí. Jejich příznivci byli i u zadní části pomníku svatého Václava, před kterým se konala manifestace za solidaritu s uprchlíky. Té se podle odhadu policistů na místě zúčastnilo 300 až 500 lidí. Protiislámskou demonstraci podpořili účastníci motorkářské demonstrace Bikeři proti islámu, kteří po několik minut za troubení a túrování projížděli v době shromáždění na Václavském náměstí v koloně po magistrále. Prahou projelo zhruba 350 motocyklů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner