Paříž 22. dubna (ČTK) – Francouzské úřady chystají na na nedělní první kolo prezidentských voleb přísná bezpečnostní opatření. Na klidný průběh voleb v 67.000 volebních místnostech bude dohlížet kolem 50.000 policistů a 7000 vojáků.

Podle úřadů budou na bezpečnostně rizikovějších místech členové volebních komisí vybavení mobilními kontakty na nejbližší policejní oddělení, aby mohli v případě komplikací přivolat okamžitou pomoc tam, kde zrovna členové ozbrojených složek nebudou.

Stejně jako v obchodních centrech či v jiných uzavřených prostorech s vysokou koncentrací lidí se voličům nedoporučuje sebou nosit baťohy nebo tašky. V opačném případě se musejí podrobovat kontrole jejich obsahu od pověřeného civilního úředníka.

V supermarketech a na školách dozor provádějí členové soukromých bezpečnostních agentur. Různě jsou přítomné i policejní a vojenské hlídky vybavené automatickými puškami.

Stejná opatření nejsou nicméně zavedena například v pařížském metru s jeho kilometry chodeb, kde je také velké množství lidí. Pouze průběžně z amplionů zní upozornění, aby lidé si ověřovali, že někde nezapomněli kufr či baťoh.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner