Berlín 13. března (ČTK) – Nákupní středisko v západoněmeckém Essenu, které policie v sobotu nechala uzavřít kvůli hrozbě teroristického útoku, se dnes znovu otevřelo. Na svobodě jsou už také oba muži, které policisté v této souvislosti zadrželi, informovala agentura DPA.

„Všichni jsme opět ve službě,“ uvedla ředitelka nákupního střediska Limbecker Platz, jednoho z největších v centrech německých měst. Všichni provozovatelé obchodů podle ní chápou, že bylo nutné středisko uzavřít, i když tím přišly o část tržeb.

Německá policie podle ministra vnitra Thomase de Maiziérea dostala v sobotu od tajných služeb informace, že v essenském nákupním centru hrozí teroristický útok. Následně jej uzavřela a celý den v jeho okolí hlídkovala.

Essen leží ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Podle ministra vnitra této spolkové země Ralfa Jägera úřady nemají informace, že by někdo „zahájil konkrétní úkony k přípravě či provedení (atentátu)“.

Oba muži, které policie ještě v sobotu v souvislosti s teroristickou hrozbou zadržela, jsou už na svobodě. Podle DPA nešlo o osoby přímo podezřelé z plánování atentátu, ale o muže, kteří byli v kontaktu s podezřelým strůjcem. Ten pochází údajně z prostředí salafistů, vyznavačů rané formy islámu, v nedalekém německém městě Oberhausen.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner