Vyšetřovatelé našli první skříňku se záznamy o letu z ruského letadla, které v neděli spadlo s 92 lidmi na palubě do Černého moře. Letadlo, na jehož palubě bylo několik desítek členů souboru Alexandrovci, mířilo z Moskvy do Sýrie a zřítilo se krátce po startu ze Soči, kde mělo mezipřistání. O nálezu dnes informovala ruská agentura TASS, podle níž už bylo zařízení vyzvednuto z vody.

Nalezená skříňka je v dobrém stavu a obsahuje záznam o letu, což by mělo pomoci objasnit příčinu nehody. Skříňka, která byla vyzvednuta z hloubky 17 metrů, bude co nejrychleji zaslána do Moskvy, kde budou údaje analyzovat odborníci ministerstva obrany.

Ruští představitelé vylučují, že příčinou mohl být teroristický útok. Vyšetřovatelé se kloní k hypotéze, že za pádem stroje byla chyba pilota, nekvalitní palivo nebo technická závada.

Zatím se podle ruských agentur našla celá těla 12 mrtvých a 156 částí lidských těl. Ministerstvo obrany oznámilo, že v hloubce asi 30 metrů se našlo dalších pět kusů havarovaného stroje. Podle agentury Reuters pátrací týmy už určily polohu i další záznamové skříňky, která je ale zatím stále ve vodě.

Armádní letadlo TU-154 přepravovalo několik desítek členů pěveckého souboru Alexandrovci, kteří měli v Sýrii vystoupit pro vojáky nasazené v tamních bojích. Ruská armáda bombarduje civilisty v západní Sýrii po boku tamního diktátora Bashara al-Assada ze socialistické nacionalistické ší´itské strany a v menší míře bojuje také proti teroristické organizaci Islámský stát, se kterou v posledních týdnech prohrála bitvu o město Palmýra.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner