Praha 10. ledna (ČTK) – Poslanec a náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD) skončil ve funkci předsedy dozorčí rady dopravního podniku hlavního města (DPP). V radě jej nahradil pražský zastupitel Lukáš Kaucký (ČSSD). ČTK to dnes sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Důvodem Dolínkova odstoupení je jeho zvolení poslancem. Dozorčí rada má 15 členů, kteří jsou voleni na čtyři roky. Kdo Dolínka ve funkci předsedy nahradí, rozhodou hlasováním členové dozorčí rady. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 11.000 lidí.

Kaucký je pražským zastupitelem od roku 2010. Nyní je předsedou zastupitelského klubu ČSSD, na konci loňského roku v čele klubu nahradil zastupitele Karla Březinu. V minulém volebním období působil Kaucký jako náměstek na ministerstvu zahraničních věcí. Loni byl v parlamentních volbách dvojkou pražské kandidátky ČSSD. Do Sněmovny se ale nedostal, poslancem se stal z pražských sociálních demokratů jen Dolínek.

Dolínek stanul v čele dozorčí rady DPP po volbách v roce 2014. „Poté, co jsem byl zvolen poslancem, jsem se po dohodě s kolegy a paní primátorkou rozhodl, že dokončím svůj mandát na magistrátu. Z časových důvodů by ale nebylo zodpovědné zůstat předsedou dozorčí rady. Je to mé vlastní rozhodnutí,“ uvedl Dolínek.

Členové rady jsou voleni a odvoláváni valnou hromadou DPP, kterou je rada hlavního města. Část členů dozorčí rady tvoří zástupci zaměstnanců. Člen dozorčí rady dostává odměnu 25.000 korun měsíčně, místopředseda o dvě tisícovky více a předseda 29.000 korun měsíčně.

Vlastníkem DPP je hlavní město, které jeho provoz dotuje ze svého rozpočtu. V rozpočtu města byla pro letošní rok schválena takzvaná kompenzace pro podnik zhruba 13,7 miliardy korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner