Národní galerie v Praze musela dnes nečekaně zavřít všechny své budovy. Důvodem jsou sice podle oficiálního prohlášení neočekávané technicko-provozní důvody, ale podle odhalení serveru Denik.cz je uzavření důsledkem ukončení smlouvy s bezpečnostní agenturou, která budovy hlídá. Kdy se Galerie znovu otevře, není jasné. Podle vedoucího odboru PR a marketingu Miroslava Krupičky do konce května prodlouží platnost vstupenek, které mají návštěvníci zakoupeny.

Galerie o situaci informuje přímo na dveřích jednotlivých budov, jak zjistil zpravodaj ČTK u Paláce Kinských na Staroměstském náměstí. Informace vyvěsila i na internetu. „Národní galerie v Praze je nucena z neočekávaných technicko-provozních důvodů uzavřít všechny své budovy. Této skutečnosti upřímně litujeme a omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti,“ uvádí na svém webu. Galerie pracuje na co nejrychlejším vyřešení této situace, podle Krupičky ale není jasné, zda budou objekty už v neděli otevřeny. O vývoji chce Galerie i nadále informovat na webu.

Deník s odkazem na zdroj blízký redakci uvádí, že dnes do práce nenastoupili zaměstnanci bezpečností agentury, která budovy Galerie střeží. Galerie údajně nedávno vyměnila firmu, která jí tyto služby poskytuje.

Galerie hospodaří se šesti historickými budovami, spravuje na 400.000 uměleckých děl v hodnotě stovek miliard korun. Celkem si vloni přišlo její výstavy i stálé expozice prohlédnout 712.690 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner