Berlín 20. června (ČTK) – Náskok konzervativní unie CDU/CSU německé kancléřky Angely Merkelové před sociálními demokraty podle nejnovějšího průzkumu poklesl na 11,5 procentního bodu. Tři měsíce před parlamentními volbami strana vedená Martinem Schulzem snížila rozdíl, který před týdnem činil 14 bodů.

Podle ankety společnosti INSA by nyní hlavní pravicovou sílu v Německu volilo 36,5 procenta lidí, zatímco socialisty 25 procent. Stejná společnost před týdnem uváděla skóre 37,5 ku 23,5.

Do parlamentu by se dostali ještě Levice s 11 procenty, svobodní demokraté (FDP) a Alternativa pro Německo (AfD) s devíti procenty a Zelení se 6,5 procenta. Zisk žádné z těchto stran se od minulého průzkumu nezměnil.

Sociálním demokratům se podle výsledků ankety podařilo zastavit prudký pokles voličských preferencí, který začal v březnu, kdy byla popularita obou hlavních stran téměř vyrovnaná.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner