Newyorský ostrov Liberty Island se sochou Svobody byl dnes z bezpečnostních důvodů evakuován kvůli nálezu podezřelého balíčku. Po důkladném prohledání místa newyorská policie poplach odvolala, protože se nepotvrdilo podezření, že by tam byla výbušnina.
Podle policejního zdroje deníku New York Daily News zachytil pachovou stopu možné výbušniny policejní pes při kontrole poblíž jednoho z obchodů se suvenýry. Podezřelý předmět se skrýval ve skříňce sloužící k odkládání zavazadel návštěvníků památky.

Policie informovala na Twitteru
Na místo byli přivoláni policejní pyrotechnici. Po důkladném prohledání místa newyorská policie poplach odvolala a prostřednictvím Twitteru ujistila, že „vše je bezpečné“. Ostrov však už má zůstat po zbytek dne uzavřený.
Televize CNN informovala, že zhruba v 11:30 místního času (17:30 SELČ) oznámil anonym, že na je ostrově bomba. Oblast byla evakuována ve 12:30 místního času. Fotografie umístěné na sociální síti Twitter ukazují dlouhou frontu turistů čekajících na lodě, kterými se měli vrátit na Manhattan.

Zdroj: Twitter.com
Zdroj: Twitter.com

Evakuovaným neřekli důvod poplachu
Evakuace stovek lidí podle agentury AP proběhla klidně, lidé však museli odejít co nejrychleji a byli nuceni zanechat v úložných boxech své věci. Někteří návštěvníci si stěžovali na nedostatek informací o příčině vyklízení ostrova. „Nesdělili nám důvod. Komunikace vázla,“ řekl AP Eric Gustafson, který se k soše vypravil ze státu Massachusetts. Stejně jako další turisty jej loď dopravila během několika desítek minut od začátku evakuace zpět na Manhattan.
Všechny cesty lodí s turisty na Liberty Island byly po vyhlášení evakuace až do odvolání pozastaveny.
Sochu Svobody navštíví ročně v průměru zhruba čtyři miliony lidí. Nejznámější turistická atrakce New Yorku byla koncem roku 2012 uzavřena kvůli následkům ničivé bouře Sandy; znovu otevřena byla předloni v červenci.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner