V kauze manželky bývalého premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové, v pondělí vypovídala exmanželka Petra Nečase, Radka. U Obvodního soudu pro Prahu 1 řekla, že o sledování vojenskou tajnou službou, které měla iniciovat Nagyová, nevěděla.

Radka Nečasová podle ČTK uvedla, že nezná důvody, kvůli kterým by měla ona a její rodina být pod dohledem tajné služby. Žádnou hrozbu totiž neregistrovala. S Nagyovou se podle své výpovědi nezná a osobně se nikdy nepotkaly. Výslech Nečasové se na rozdíl od ostatních konal až v pondělí, protože dříve se ji nepodařilo předvolat.

Ve středu by mělo jednání pokračovat výslechem Petra Nečase. Ten před policií nevypovídal a chce mluvit až před soudem. Od jeho výpovědi si soud slibuje důležité informace, podle kterých by se dalo určit, kdo vlastně sledování nařídil. O tom, že to byl právě bývalý premiér, totiž již dříve vypovídal bývalý šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník.

Jana Nečasová-Nagyová je podezřelá z toho, že tajnou službu používala k tomu, aby sháněla materiály na bývalou Nečasovu manželku. S jejich pomocí chtěla rozbít manželství bývalého předsedy vlády. Nagyová v té době totiž udržovala s Nečasem milostný poměr.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner