Neznámí útočníci dnes vystřelili nejméně dvě rakety na místo nedaleko oblíbeného turistického letoviska Antalya na tureckém středomořském pobřeží. Informovala o tom agentura AP. Střely zasáhly sklad, který využívají místní rybáři, jinak se incident obešel bez zranění. Podle tureckého listu Hürriyet mohl být cílem nákladní vůz s cisternou plnou paliva.

Rakety podle listu někdo vystřelil z hornaté oblasti nedaleko místa dopadu, kterým prochází silnice spojující letovisko Kemer a Antalyi. Motiv ani pachatel útoku nejsou známy. Původní informace uváděly, že cílem byl tanker kotvící na moři.

Jihovýchod Turecka sužují útoky organizace Islámský stát (IS), která ovládá rozsáhlé oblasti v sousední Sýrii, i boje mezi armádou a separatisty ze Strany kurdských pracujících (PKK). Dnes na jihovýchodě Turecka zahynuli při několika explozích tři vojáci a dalších 12 utrpělo zranění. Úřady za pachatele označily PKK.

Mezi městy Antalya a Kemer na konci srpna vybuchl vůz tureckého četnictva. Úřady tehdy z útoku obvinily rovněž PKK.

Turecký cestovní ruch utrpěl výrazné ztráty v důsledku červencového pokusu o vojenský převrat, který se ale podařilo vládě zmařit. Na úbytku turistů se podepsalo i několik teroristických útoků mimo jiné v turisty oblíbeném Istanbulu, ale i napjaté vztahy s Ruskem po sestřelení jeho bombardéru na turecko-syrské hranici.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner