Vláda Severního Porýní-Vestfálska, které je nejlidnatější německou spolkovou zemí, chce obnovit vízovou povinnost pro občany Gruzie. V tamních uprchlických zařízeních přibývá problémů s žadateli o azyl původem z Gruzie, upozorňují regionální úřady spolkového ministra vnitra Thomase de Maizière.

Občané Gruzie mohou do schengenského prostoru bez hraničních kontrol jezdit od konce loňského března. Ministr Severního Porýní – Vestfálska pro integraci Joachim Stamp v dopise spolkovému ministru vnitra uvedl, že během necelého roku se počet žadatelů o azyl v této spolkové zemi zvýšil ze 170 na 743. Ministerstvo vnitra k tomu uvedlo, že „nárůst žádostí o azyl z Gruzie opravdu problémem je“ a že němečtí kriminalisté upozorňují na to, že někteří gruzínští žadatelé o azyl využívají čas, kdy úřady zpracovávají jejich žádost, k páchání trestné činnosti.

Ministr Stamp požaduje, aby se tento problém řešil na úrovni Evropské unie. Ta má možnost bezvízový styk pozastavit třeba v případě, kdy by prudce přibylo migrantů nebo kvůli ohrožení bezpečnosti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner