Nejméně dva mrtvé a 14 až 17 zraněných si vyžádala střelba na parkovišti u floridského nočního klubu Blu. Mezi návštěvníky diskotéky ve městě Fort Myers byli především teenageři, pro které klub pořádal noční akci. Podle místních médií jsou oběťmi dva mladiství. Policie zadržela tři podezřelé a po dalších pátrá. Proč k tragické události došlo, není zatím jasné. Incident se stal krátce po půlnoci místního času.

Nemocnice, která přijala 16 raněných, oznámila, že jsou to lidé ve věku od 12 do 27 let a že jeden zemřel. Další dva jsou na jednotce intenzivní péče, stav jednoho je středně těžký a jeden člověk je stále v ošetřování. Zbylí mohli být propuštěni.

Pozvánka na nedělní program v klubu uváděla, že lidé při vstupu nebudou muset předkládat své doklady, což znamená, že akce byla otevřená bez věkového omezení a podle televizí bylo na místě mnoho velmi mladých lidí.

Svědci citovaní stanicí CNN slyšeli vypálit nejméně 30 ran. Mnoho lidí se na parkovišti ukrylo pod automobily. Motiv činu zatím není jasný.

Svědkyně Juss Oliviová uvedla, že se schovala pod auto, když začala střelba. „Někdo tam střílel, pořád stříleli, bylo to nekonečné, nikdy v životě jsem nic takového nezažila,“ napsala na Facebooku. „Viděli jsme spoustu dětí utíkat, ani jsem v klubu nebyla. Museli jsme prchat, ani nevím, kdo byl zasažen, snažila jsem se chránit svou sestru,“ dodala Oliviová.

Místní televize WINK uvedla, že svědci popsali situaci v klubu jako „blázinec“. „Děkuji bohu, že je moje dcera v pořádku, mohla být zastřelena. V jednu chvíli přeskakovala kulky,“ prohlásila Syreeta Garyová. „Je šílené, že tím děti musí projít a nemohou se bavit, protože existují kriminálníci, kteří chtějí jen terorizovat,“ podotkla žena.

Agentury připomínají jiný incident, který se stal 12. června v jiném floridském městě Orlandu. Střelec, který sympatizoval s radikálním Islámským státem, tam zabil v nočním klubu 49 lidí. Fort Myers je od Orlanda vzdálený 240 kilometrů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner