Nejméně jeden člověk zahynul a další tři byli zraněni při několika současných explozích na různých místech parku v japonském městě Ucunomija, které leží zhruba 100 kilometrů severně od Tokia. Příčina výbuchů není známá, informovala zpravodajská stanice BBC s odvoláním na záchranáře.

Kriminalita v Japonsku je nízká a podle agentury Reuters zde nejsou ani žádné skupiny, které by s použitím násilí bojovaly proti vládě.

Přinejmenším dvě exploze nastaly téměř ve stejný okamžik před polednem místního času (dnes brzy ráno SELČ). Jeden výbuch se ozval na parkovišti u parku. Japonská média vysílala záběry, na nichž jsou vidět dvě vyhořelá auta.

Další nejméně jedna exploze byla podle japonské tiskové agentury Kjódó zaznamenána přímo v parku, kde se konal festival oslavující tradiční kulturu. Policie nalezla na místě ohořelé tělo, které patřilo muži. Jeden ze zraněných je také muž, o dalších dvou zraněných nejsou žádné informace.

Jeden ze svědků řekl japonské televizi NHK, že slyšel „hlasitý zvuk“ a ucítil střelný prach. Fotografie na sociálních sítích ukazují sloupec černého kouře stoupajícího z místa incidentu. Vyšetřovatelé podle agentury AP nyní zjišťují, zda spolu výbuchy souvisejí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner