Nejméně pět lidí zabil a dalších 15 zranil zatím neznámý střelec v nočním klubu mexického letoviska Playa del Carmen na pobřeží Karibského moře. Uvedly to dnes místní úřady. Mezi zabitými jsou podle nich čtyři cizinci z Kanady, Itálie a Kolumbie.

Vyšetřovatelé vyslýchají svědky události, zatkli také několik podezřelých. Motiv zločinu je dosud nejasný. Střelba se odehrála v klubu Modrý papoušek ve chvíli, kdy se tam konal hudební festival.

Prokurátor Miguel Angel Pech později na tiskové konferenci upřesnil, že mezi oběťmi jsou dva Kanaďané, Ital a Kolumbijec. Do klubu patrně vstoupil jediný střelec, který rozpoutal přestřelku s jinou osobou, která se už nacházela uvnitř. Ochranka festivalu se pokoušela střelbu ukončit, ale sama se ocitla pod palbou. Podle Pecha nešlo o teroristický útok. Nicméně čtyři muži byli zastřeleni a jedna žena ušlapána v davu, který kvůli střelbě zachvátila panika. Z 15 raněných je jeden ve vážném stavu, dalších pět bylo po ošetření propuštěno domů.

V rámci vyšetřování byli podle různých zdrojů zatčeni tři či čtyři lidé, ale dosud není jisté, zda měli se střelbou něco společného.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner