Washington 25. srpna (ČTK) – Nezávislý vermontský senátor a loňský neúspěšný uchazeč o prezidentskou nominaci Demokratické strany Bernie Sanders je nejpopulárnějším politikem Spojených států. Vyplývá to z průzkumu, který si u společnosti Harris a Harvardova politického institutu nechal vypracovat portál The Hill. Na opačném konci žebříčku stojí šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnel. Dobře si podle ankety nevede ani prezident Donald Trump, kterého záporně hodnotí více Američanů, než kolik ho chválí.

Sanders stejný průzkum veřejného mínění opanoval i na jaře. The Hill poznamenal, že senátor je jediným politikem, kterého ocenila většina demokratických i republikánských respondentů. Všichni ostatní kolegové Sanderse, kterého kladně ohodnotilo 54 procent účastníků ankety a záporně 36 procent, pak stojí ve stínu jeho popularity.

Na samém konci přehledu skončil McConnel, jehož práci schvaluje jen 19 procent respondentů, dalších 49 procent ho kritizuje a zbytek na senátora nemá názor. McConnel neuspěl i mezi respondenty hlásícími se k republikánům – je totiž jediným zvoleným republikánským politikem, který nemá jejich většinovou důvěru.

O McConnelově popularitě vypovídá i jiná anketa z tohoto týdne, která se věnuje jeho domovskému státu Kentucky. V tomto průzkumu ocenilo senátora pouze 18 procent dotazovaných obyvatel státu.

Trumpa podle ankety kladně hodnotí 41 procent oslovených, záporně 55 procent lidí. Z republikánských voličů má z prezidenta dobrý dojem 79 procent respondentů. Lépe než Trump si vedl viceprezident Mike Pence, která je jediným voleným republikánským politikem, u něhož je rozdíl kladných a záporných hodnocení v plusu. Konkrétně jeho práci ocenilo 44 procent respondentů a kritizovalo 42 procent.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner