O práci přišel šestadvacetiletý Němec kvůli nenávistnému komentáři pod fotkou mrtvého syrského chlapce, která minulý týden otřásla veřejností po celém světě. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Hrubé porušení etického kodexu

Mladého muže zaměstnávala prostřednictvím pracovní agentury berlínská spediční firma ze skupiny Hermes. Svým komentářem, který oslavoval smrt dítěte, mladík podle mluvčího společnosti Martina Frommholda porušil etický kodex závazný pro všechny zaměstnance i spolupracovníky.

Pracují pro nás lidé z 60 zemí a jsme na to hrdí, uvedl dnes mluvčí s tím, že Hermes nebude trpět rasismus či xenofobii v jakékoli podobě.

Případ řeší i policie

Šetření ve věci zahájila údajně i policie- a to na základě více než sta udání. Za hanobení památky mrtvých osob hrozí mladíkovi až pět let vězení. Sociální síť Facebook, kde se komentář pod fotkou objevil, jeho příspěvek už smazala.

Zveřejnění fotografie tříletého Syřana Ajlana Kurdího na titulních stránkách mnoha předních novin vyvolalo vlnu zděšení. Chlapec utonul spolu se svou matkou a bratrem při pokusu rodiny dostat se z Turecka do Evropy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner