Německý Spolkový kriminální úřad (BKA) v současné době eviduje 410 udání na žadatele o azyl kvůli podezření z terorismu. Dnes o tom informoval list Osnabrücker Neue Zeitung (ONZ) s tím, že v 60 případech kriminalisté zahájili formální vyšetřování. Německá vláda dnes podle agentury DPA v souvislosti s posledním útoky v zemi, za kterými stáli žadatelé o azyl či přistěhovalci, varovala před kolektivním obviňováním běženců z terorismu.

Počet podezření na terorismus se neustále zvyšuje. Ještě v lednu BKA informoval o 244 udáních, v květnu pak o 369 a nyní je jich více než 400. Vzrostl také počet případů, které kriminalisté na základě udání nakonec skutečně začali vyšetřovat. Za celý loňský rok jich bylo 19, v květnu pak o 21 více a nyní jich BKA eviduje šedesát.

„Vzhledem k pokračující migraci do Německa musíme předpokládat, že zde mezi běženci mohou být aktivní či někdejší členové, podporovatelé a sympatizanti teroristických organizací či islamističtí váleční zločinci,“ citoval ONZ kriminální úřad.

Německé ministerstvo vnitra dnes varovalo, že nebezpečí útoku je v Německu vysoké. „Je vysoké již nějakou dobu a nic se na tom nemění,“ uvedl mluvčí ministerstva Tobias Plate na tiskové konferenci. Vládní mluvčí Ulrike Demmer nicméně upozornila, že za většinou posledních teroristických útoků v Evropě nebyli běženci.

Do Německa loni přišlo zhruba 1,1 milionu migrantů, velká část z nich byla ze Sýrie a z Afghánistánu, letos zde podalo žádost o azyl přes 300.000 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner