Německá zásobovací loď v úterý postupně zachránila u libyjského pobřeží 615 migrantů, kteří se ocitli v tísni při snaze dostat se přes Středozemní moře z Afriky do Evropy. S odvoláním na německé námořnictvo o tom informuje agentura AFP.

Italská pobřežní stráž, která koordinuje záchranné operace ve vodách kolem Libye informovala, že během úterý bylo zachráněno celkem 951 lidí. Kromě jiného uvedla, že o 227 uprchlíků v nouzi se postaralo italské námořnictvo.

Podle sdělení německé strany zásobovací loď Frankfurt nad Mohanem vzala na palubu v úterý v době od 10:30 do 20:00 postupně migranty ze čtyř nafukovacích člunů, které se ocitly v potížích. Dorazit k pobřeží by s nimi měla kolem dnešního poledne v přístavu Pozzallo na Sicílii.

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) v zatím posledních údajích uvádí, že od začátku roku připlulo po moři do Itálie 9495 migrantů. V roce 2014 se průměrně do Itálie dostávalo každý den 465 běženců, loni průměr poklesl na 410.

AFP poznamenala, že s příchodem jara a příznivějších povětrnostních podmínek ve Středozemním moři může intenzita pokusů dostat se touto cestou do Evropy vzrůst. V současné době většina uprchlíků využívá trasu z Turecka do Řecka přes Egejské moře.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner