Berlín – Německá policie při středečních raziích v několika spolkových zemích včetně Berlína zadržela sedm lidí z řad krajní pravice, které podezřívá z přípravy útoků na policisty, žadatele o azyl a židy. S odvoláním na informace z generální prokuratury to napsala agentura DPA s tím, že šest ze sedmi zadržených se navíc podle vyšetřovatelů zapojilo do teroristických aktivit.

Vyšetřování je podle informací DPA zaměřeno proti takzvanému hnutí říšských občanů, které obecně považuje nynější spolkovou republiku za nelegitimní stát a které se většinou hlásí k někdejší výmarské ústavě Německé říše z roku 1919, případně k pruské minulosti.

K domovním prohlídkám podle médií přistoupili policisté vedle berlínské čtvrti Moabit také ve spolkových zemích Dolní Sasko, Braniborsko, Sasko-Anhaltsko, Porýní-Falc a Bádensko-Württembersko. Berlínský deník B.Z. poznamenal, že policisté z prohledávaných bytů odnášeli mimo jiné elektronické přístroje a počítače.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner