Lipsko (Německo) 10. května (ČTK) – Německá policie podnikla dnes časně ráno domovní razie v Berlíně, Bavorsku, Sasku a Sasku-Anhaltsku spojené s osobami podezřelými ze napojení na teroristické organizace na Blízkém východě. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na mluvčího spolkového státního zastupitelství, podle něhož nebyl nikdo zadržen.

Zpravodajský server TAG24 ale ještě předtím oznámil, že na několika místech saského Lipska policie provedla protiteroristické razie a zadržela při nich několik lidí podezřelých ze spojení s radikály v Sýrii. Portál dodal, že speciální síly prohledaly několik objektů na příkaz spolkového státního zastupitelství.

Akce v Lipsku se uskutečnila v přísném utajení kolem páté hodiny ráno. Podle svědků byly razie provedeny nejméně ve třech domech a několik lidí při nich bylo zadrženo, napsal portál. Policie ani státní zastupitelství nechtěly zatím k této operaci sdělit žádné podrobnosti. Prohlášení má být vydáno později během dne.

Podle informací serveru TAG24 byl zásah namířen proti osobám, které se ukrývají v Německu a jsou podezřelé ze spojení s takzvaným Islámským státem (IS) a s dalšími teroristickými organizacemi působícími v Sýrii.

Mluvčí státního zastupitelství v Karlsruhe podle DPA uvedl, že jde o akci související se třemi obviněnými osobami. Dva jsou vyšetřováni kvůli členství v IS a třetí kvůli podpoře islamistů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner