Německá policie stále pátrá po mladém Syřanovi, který žil ve městě Chemnitz (Saská Kamenice) nedaleko českých hranic a kterého podezírá z plánování bombového útoku. Muž může mít u sebe zbraň, či výbušninu, uvedla podle agentury DPA policie. Tři muži, kteří byli s podezřelým v kontaktu a které zadržela policie v sobotu, stanou dnes před soudcem.

„Zatím nemáme žádné nové informace k případu,“ uvedl ráno mluvčí policie v Drážďanech. Podle něj dostala policie přes 80 tipů, žádný z nich ale nevedl k zadržení pachatele. Mluvčí dodal, že mnoho policistů je stále rozmístěno ve čtvrti v Chemnitzu, kde se v sobotu uskutečnila rozsáhlá policejní operace. Při ní policisté vnikli do domu na sídlišti, kde v jednom bytě našli několik stovek gramů výbušniny, mnohem silnější než trinitrotoluen (TNT).

Policie od soboty pátrá po dvaadvacetiletém Syřanovi Džábiru Bakrovi, který podle informací německé civilní kontrarozvědky měl plánovat bombový útok. Co bylo jeho cílem, ale není známo. Podle některých informací z tisku mohlo být terčem německé letiště v Berlíně. V sobotu byla zvýšena bezpečnostní opatření na obou tamních letištích Schönefeld i Tegel, kde také probíhají od soboty kontroly aut a autobusů kvůli pátrání po Syřanovi z Chemnitzu.

V sobotu policie zadržela tři muže, kteří byli s podezřelým Syřanem v kontaktu. Dva zatkla na hlavním nádraží v Chemnitzu a jednoho na sídlišti Fritze Heckerta. Dnes mají stanout před soudcem. Podle mluvčího zemské kriminální policie by proti nim mělo být zahájeno vyšetřování kvůli podezření z přípravy protistátního násilného činu, za nějž hrozí tresty od šesti měsíců do deseti let vězení.

Kvůli operaci na chemnitzkém sídlišti Fritze Heckerta, v němž žije mnoho migrantů, policie v sobotu evakuovala asi stovku lidí. Většina z nich se mohla dnes v noci již vrátit domů. Jen dům, v němž byla nalezena výbušnina, zůstává uzavřen, řekl mluvčí zemské policie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner