Německá policie zakázala plánovanou demonstraci krajně pravicové Národnědemokratické strany (NPD), která se měla konat na Silvestra v Kolíně nad Rýnem. Informovala o tom agentura DPA. Loňské oslavy příchodu nového roku v porýnské metropoli poznamenaly sexuální útoky, které páchali převážně imigranti ze severní Afriky.

Důvodem zákazu demonstrace NPD jsou podle policie možné „závažné hrozby pro veřejnou bezpečnost, kterým se jinak než zákazem nedá zabránit“. Proti rozhodnutí se může strana ještě odvolat.

Demonstrace se měla podle ohlašovatelů konat mezi sobotní 22. a nedělní čtvrtou hodinou ranní na prostranství mezi kolínským dómem a nádražím, kde loni došlo k největšímu množství incidentů.

Policie dosud přijala přes 1200 trestních oznámení kvůli útokům během silvestrovských oslav před rokem, z toho více než 500 kvůli sexuálním deliktům včetně znásilnění. Většina podezřelých spadá podle prokuratury do obecné kategorie uprchlíků. Mezi podezřelými je nejvíce Maročanů a Alžířanů.

Zemská i spolková policie chystá na víkend v Kolíně nad Rýnem řadu bezpečnostních opatření, aby se situace z přelomu loňského a letošního roku neopakovala. Konkrétní plány chtějí policie a kolínská radnice představit ve středu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner