Německá policie zastřelila časně ráno ve městě Fulda 19letého Afghánce, který před pekařstvím napadl a zranil několik lidí. Informovala o tom agentura DPA, podle které policie motiv útoku zatím nezná.

Podle sdělení policejní mluvčí se oběťmi útočníka stali pracovníci pekařství a řidič dodávky jejich dodavatele. Incident se odehrál v 04:20, kdy pekařství ve městě Fulda, asi 90 kilometrů severovýchodně od Frankfurtu nad Mohanem, ještě nemělo otevřeno.

Po příjezdu policistů na místo činu napadl útočník i je, házel po nich kameny a útočil čímsi podobným obušku. Muži zákona jej proto zastřelili.

Vážné zranění utrpěl podle dosavadních informací řidič dodávky, Afghánec po něm házel kameny. Zranění při zásahu utrpěl i jeden policista.

Pachatelem činu je podle policie 19letý Afghánec, který žil v nedaleké ubytovně pro žadatele o azyl. Motiv jeho činu zatím ale zůstává nejasný, podle mluvčí policie se nezdá, že by byl politický. Jasné zatím není, zda nebyl muž pod vlivem drog či alkoholu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner