Německá kancléřka Angela Merkelová jako prastará želva, americký prezident Donald Trump jako dítě nebo řidič parního válce – i takové obrazy nabídne letošní karnevalová sezona v Německu. Ty nejzajímavější alegorické vozy v úterý představili pořadatelé karnevalů v Kolíně nad Rýnem a Mohuči.

Karnevalové oslavy, které se v obou městech rozproudí už za několik dní, si jako každoročně budou i letos utahovat především z politiků a dalších mocných tohoto světa. Merkelovou vykreslí třeba jako zestárlou želvu s krunýřem v barvách německé vlajky, která „jako poslední svého druhu“ ještě i v roce 2111 stojí v čele spolkové republiky. Tvůrci tak narážejí na politickou dlouhověkost kancléřky, která Německo vede od roku 2005.

Další alegorický vůz si všímá rozhovorů o vzniku nové německé vlády. Merkelová si na něm zkouší saka v tradičních barvách různých stran, nakonec si ale tak jako v předchozím volebním období nasadí to červené, které symbolizuje sociální demokracii. Právě s ní nejspíš CDU/CSU znovu vytvoří vládu, na což reaguje i další karikatura, v níž si Merkelová hraje na houpačce s předsedou SPD Martinem Schulzem.

Dost prostoru se věnuje i americkému prezidentovi Trumpovi, který jako řidič parního válce postupně drtí Spojené státy. Na dalším alegorickém voze zase Trump zobrazený jako batole s metrem v ruce sedí naproti severokorejskému diktátorovi Kim Čong-unovi, který třímá raketu. Oba podle autorů řeší to, „kdo ho má většího“.

Další vozy si dělají legraci třeba z francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, nekončících skandálů německých automobilek nebo protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner