Německé dráhy dnes ráno částečně obnovily železniční provoz s Rakouskem uzavřený v neděli kvůli přílivu migrantů. Oznámil to mluvčí německých železnic. Na klíčové trati spojující rakouský Salcburk s bavorským Mnichovem ale vlaky stále nejezdí, protože na trati se pohybují lidé, uvedl mluvčí.

Železniční provoz mezi oběma státy byl z rozhodnutí německé spolkové vlády uzavřen v neděli odpoledne. Ministr vnitra Thomas de Maiziére zároveň oznámil, že Německo kvůli náporu uprchlíků zavede s okamžitou platností dočasně kontroly na svých vnitřních hranicích, nejprve s Rakouskem. Opatření prý schválila jednomyslně vládní koalice a tento krok Německo konzultovalo též s Rakouskem.

Německý železniční dopravce DB v neděli oznámil, že spojení do Rakouska a zpět bude přerušeno do dnešního rána. V neděli večer musely opustit vlaky v oblasti Salcburku stovky uprchlíků. Podle informací deníku Bild hodlají německé úřady též zahájit kontroly v blízkosti společné hranice s Českem a s Polskem. Má to prý zamezit vyhýbání se hraničním kontrolám na německo-rakouské hranici.

Mluvčí DB dnes německé agentuře DPA sdělil, že s platností od 7:00 hodiny ranní byl železniční provoz mezi Německem a Rakouskem „částečně obnoven“. Výjimkou je spoj mezi Salcburkem a Mnichovem, kde se na trati pohybují lidé, a vlaky tudíž nemohou projet, řekl mluvčí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner