Německá města a obce mohou v případě nutnosti nuceně ubytovat běžence v soukromých nemovitostech. Opatření, které dovolují německé zákony, je sice považováno za krajní možnost, ale města jako Dortmund, Gelsenkirchen či Tübingen již dala na vědomí, že se tohoto scénáře v případě nouze nezříkají, napsala dnes agentura DPA.

Spolkové země nemají kapacity

Německo letos podle nejnovějších odhadů očekává příchod až milionu žadatelů o azyl. Běžence si na základě hospodářského výkonu a počtu obyvatel rozdělují jednotlivé spolkové země. Ty opakovaně hlásí, že nemají dostatečné ubytovací kapacity.

„Konfiskace je stále jen krajním řešením, nám není znám žádný případ, kdy by soukromá nemovitost byla opravdu zkonfiskována,“ řekl agentuře DPA Sebastian Schmitz z berlínské právní společnosti CMS Hasche Sigle.

Konfiskace byla úřady naznačena

Schmitz ale dodal, že během vyjednávání o využití dlouhodobě prázdné kancelářské budovy poblíž mnichovského veletržního areálu údajně úřady možnost zabavení naznačily. Čtyřpodlažní budova už od minulého týdne slouží jako ubytovna pro běžence, majitel za to dostává tržní nájemné běžné pro kancelářské prostory.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner