Berlín 17. května (zpravodaj ČTK) – Německo zavede před červencovým zasedáním hlav států a šéfů vlád zemí G20 v Hamburku dočasné hraniční kontroly. Uvedl to dnes deník Die Welt. Zda se kontroly dotknou také hranic s Českem, zatím není jasné.

Summit se v druhém největším německém městě uskuteční ve dnech 7. a 8. července. Během zasedání, kterého se zúčastní mimo jiné americký prezident Donald Trump, se očekávají rozsáhlé demonstrace.

Aby se na ně nedostali násilní levicoví extremisté například z Dánska nebo Itálie, chystá německá policie kontroly na hranicích. Ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) už o záměru podle listu informoval Evropskou komisi i členské země.

Kdy kontroly začnou, zatím Německo říct nechce, aby nedošlo k tomu, že demonstranti do země dorazí těsně před jejich zahájením. Berlín ale počítá s tím, že kontroly budou zavedeny podle potřeby a nebudou se tedy uskutečňovat na všech přechodech a nepřetržitě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner