Německo pošle do Středomoří lodě s 950 vojáky, kteří se zapojí do evropských operací proti pašerákům lidí. Vyslání vojáků schválila vláda kancléřky Angely Merkelové a tento krok ještě vyžaduje souhlas Spolkového sněmu. Vládní konzervativci a sociální demokraté v něm ale mají výraznou většinu a očekává se hladké potvrzení návrhu.

Lodě se zabaví nebo zlikvidují

Do operace proti pašerákům, kteří se snaží přepravit uprchlíky přes moře z Afriky do Evropy, by se němečtí vojáci podle představ vlády měli zapojit v říjnu. Jejich úkolem bude vyhledávat a zabavovat lodě pašeráků, případně ničit tato plavidla i tajná přístaviště. Německé lodě by se měly pohybovat mezi Sicílií a tuniským a libyjským pobřežím.

V současnosti se už ve Středozemním moři plaví dvě německé lodi, které se podílejí na záchraně běženců, jejichž lodě se potopily. Podle údajů německé armády zachránily posádky německých plavidel za poslední rok před utonutím více než 7000 běženců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner