Německo rozšíří možnost použití elektronických náramků pro sledování extremistů, kteří mohou představovat nebezpečí. Zjednoduší také podmínky jejich vzetí do vazby. Na těchto i dalších opatřeních se dnes dohodli němečtí ministři vnitra a spravedlnosti Thomas de Maiziére a Heiko Maas, kteří tak chtějí zabránit opakování předvánočního útoku z Berlína.

Při útoku kamionem na vánoční trh v německé metropoli Tunisan Anis Amri minulý měsíc zabil 12 lidí a další desítky zranil. Masakr vyvolal ve spolkové republice velkou diskuzi i proto, že Amriho několik měsíců sledovaly německé tajné služby a Německo se ho také neúspěšně pokoušelo vrátit do jeho vlasti. Navrhovaná opatření mají do budoucna německým orgánům v podobných případech usnadnit postup.

Oba ministři se dohodli například na tom, že pro uchazeče o azyl, kteří lžou o své identitě, bude zavedena povinnost pobytu na určitém místě. Do budoucna by také mělo být jednodušší vzít do vazby neúspěšné uchazeče o azyl, kteří mohou představovat nebezpečí a které chce Německo poslat to jejich země původu.

Cizince, kteří nedostali azyl a mohou chystat útok, má být nově možné sledovat pomocí elektronických náramků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner