Informační plakáty s opatřeními během silvestrovských oslav chystají pro turisty úřady v německém Kolíně nad Rýnem. Reagují tak mimo jiné na útoky na ženy během loňského silvestra, informovala agentura DPA.

„Oslavy v Kolíně radostně a bezpečně“ je motto na plakátech, pod kterým se nachází QR kód. S jeho pomocí mohou návštěvníci získat informace ohledně zátarasů a ochranné zóny u dómu v centru velkoměsta, sdělila agentuře mluvčí německé policie. Plakáty budou podle mluvčí vyvěšeny ve vlacích při nedělní výměně jízdních řádů.

Kvůli útokům na ženy při loňských oslavách vypracovalo město ve spolupráci s policií a železnicí pro letošní rok rozsáhlý bezpečnostní plán. Chtějí tak předejít opakování loňských výtržností. Město například plánuje vyslat do ulic mnohem více policistů. Okolo dómu, kde loni došlo k největšímu množství sexuálních útoků a krádeží, vznikne ochranná zóna, do které návštěvníci nebudou moci vzít zábavní pyrotechniku.

Na útocích při loňských silvestrovských oslavách, které poměrně negativně ovlivnily pohled veřejnosti na masovou imigraci, se podíleli z větší části přistěhovalci s uprchlickým statusem – převážně Maročané a Alžířané.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner