Berlín 30. června (zpravodaj ČTK) – Německý parlament by měl dnes legalizovat manželství homosexuálů. Novela občanského zákoníku, která párům stejného pohlaví umožní také adoptovat děti, by měla získat širokou podporu napříč politickým spektrem. Rozděluje ale vládní koalici křesťanských a sociálních demokratů.

Návrh na zavedení manželství pro všechny, jak se mu v Německu říká, ležel ve Spolkovém sněmu několik let, jeho projednávání ale vždy zablokovali koaliční poslanci. Věci se daly do pohybu až tento týden, kdy se sociální demokraté rozhodli, že jeden ze svých dlouhodobých cílů prosadí i proti vůli koaličního partnera ve spolupráci s opozičními stranami Zelených a Levice.

CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové sice s takovým postupem nesouhlasí, rozhodla se ale dát svým poslancům možnost, aby se při dnešním hlasování rozhodovali podle svého svědomí, a nikoliv podle stranických not. I od části zákonodárců konzervativní unie se tak očekává podpora novele.

Legalizaci manželství párů stejného pohlaví, kterou by za týden měla posvětit i Spolková rada, podporují zhruba tři čtvrtiny Němců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner