Berlín 20. října (ČTK) – Na tři roky poslal dnes německý soud do vězení muže, který podle něj plánoval spáchání bombového útoku. Jednadvacetiletý Němec s kazašskými kořeny je sympatizantem teroristické organizace Islámský stát (IS), informovala s odvoláním na vyšetřovatele agentura DPA.

Podle soudu v západoněmeckém Dortmundu se podařilo bez jakýchkoli pochyb prokázat, že muž plánoval teroristický útok s mnoha mrtvými a zraněnými. Konkrétní nebezpečí ale obyvatelům Německa nehrozilo, jeho plány byly v počáteční fázi.

Jednadvacetiletý mladík konvertoval k islámu v roce 2015 a navštěvoval mimo jiné mešitu, ve které kázal abú Valá považovaný za ústřední postavu IS v Německu. Policie mladíka zadržela letos v únoru ve vestfálském městě Lippstadt. V jeho pokoji v penzionu tehdy našla propagační materiály organizace IS a množství předmětů, pomocí kterých by se dala vyrobit bomba.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner