Themar (Německo) 15. července (ČTK) – Středoněmecké městečko Themar se dnes připravuje na patrně největší německý neonacistický hudební festival roku. Na akci se očekává více než 5000 pravicových radikálů, včetně extremistů ze zahraničí. Proti koncertu má demonstrovat kolem 2000 lidí, na pořádek dohlédne téměř 1000 policistů.

Podle agentury DPA už v poledne do Themaru dorazilo asi 3500 neonacistů a noví stále přijíždějí. Před vstupem do festivalového areálu obehnaného zábranami je prohlížejí policisté. Na louce byl postaven velký stan, který pojme několik tisíc lidí. Podle policistů se dnes očekává větší účast, než při obdobném podniku loni.

Themar, kde žije asi 3000 obyvatel, se dnes vylidnil. Očekává se, že odpůrci neonacistů ve městě uspořádají během dne devět demonstrací. Do města byly povolány stovky policistů nejen z Durynska, kde Themar leží, ale i z okolních spolkových zemí. Podle agentury DPA nicméně strážci pořádku velké problémy nečekají, mimo jiné i proto, že festivalový areál policisté ohradili.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner