V uprchlickém táboře nedaleko severoitalských Benátek v noci na dnešek zasahovala policie kvůli nepokojům, které vyvolala smrt mladé ženy z Pobřeží slonoviny. Pětadvacet zaměstnanců azylového zařízení se muselo zabarikádovat v kancelářích a několik hodin čekat na pomoc, uvedl list La Repubblica.

Nepokoje vypukly v pondělí večer uprchlickém zařízení v obci Cona, asi 30 kilometrů jihozápadně od Benátek. Žadatelé o azyl na protest proti životním podmínkám v táboře zapalovali dřevěné desky a další vybavení.

Zaměstnanci tábora se před nimi schovali v kancelářích, ze kterých je policie vysvobodila až dnes kolem druhé hodiny ranní. Zranění nikdo z nich neutrpěl.

Na počátku protestů stála smrt pětadvacetileté ženy z Pobřeží slonoviny, kterou našli v bezvědomí ve sprše. Při následném převozu do nemocnice žena zemřela. Migranti správcům azylového zařízení vyčítali, že jí dostatečně rychle nepřivolali pomoc. Záchranáři to ale popírají. Benátské státní zastupitelství už nařídilo pitvu mrtvé ženy, aby se zjistila příčina její smrti.

Italské ministerstvo vnitra dnes oznámilo, že v reakci na nepokoje zpřísní kontroly a bezpečnostní opatření ve větších uprchlických táborech.

V záchytném středisku pro uprchlíky v prostorách bývalé vojenské základny žije většinou ve velkokapacitních stanech kolem 1 400 běženců. Přilehlá obec Cona má kolem 3 000 obyvatel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner