Praha 27. listopadu (ČTK) – Nestraníky je pět z devíti registrovaných kandidátů na prezidenta. Pouze jediný z nich, spisovatel, textař a sociální antropolog Michal Horáček, nebydlí v Praze nebo v jejím okolí, ale v Roudnici nad Labem na Litoměřicku. Vyplývá to z informací, které o kandidátech zveřejnil Český statistický úřad na volebním webu.

Nejstarším kandidátem je čtyřiasedmdesátiletý podnikatel Vratislav Kulhánek, nejmladším jednačtyřicetiletý lékař, vysokoškolský pedagog, vědecký pracovník Marek Hilšer. Průměrný věk kandidátů, mezi nimiž chybí žena, je necelých 63 let.

Členy strany jsou Kulhánek (ODA), vydavatel, producent a předseda strany Rozumní Petr Hannig, prezident a výkonný ředitel Asociace bezpečnostního a obranného průmyslu ČR Jiří Hynek (Realisté) a současný prezident Miloš Zeman, jenž je čestným předsedou Strany práv občanů.

Mezi nestraníky patří spolu s Horáčkem a Hilšerem fyzikální chemik Jiří Drahoš, diplomat Pavel Fischer a manažer Mirek Topolánek, bývalý předseda Občanské demokratické strany.

U prezidentských adeptů zatím chybí jejich pořadová čísla, jimiž budou označeny jejich hlasovací lístky. Státní volební komise je bude moci vylosovat tento čtvrtek v případě, že se registrace kandidátů ministerstvem vnitra nebude napadena do středy u Nejvyššího správního soudu. V opačném případě bude komise s losováním počkat až na pravomocné soudní rozhodnutí, nejdéle však do 15. prosince.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner