Jeruzalém 25. dubna (ČTK) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu pohrozil zrušením schůzky se Sigmarem Gabrielem, pokud se šéf německé diplomacie v Jeruzalémě setká se zástupci dvou nevládních organizací, které kritizují izraelské chování na okupovaném Západním břehu. Gabriel je v Izraeli na třídenní návštěvě.

Ultimátum německému hostu potvrdil agentuře AP zdroj z úřadu izraelské vlády. Schůzka je plánována na dnešek. Před cestou do židovského státu Gabriel navštívil Jordánsko. Zatím není známo, zda a jak německá strana na Netanjahuovu výhrůžku reagovala.

Gabriel v neděli před cestou na Blízký východ řekl, že úzké vztahy s Izraelem jsou jedním z pilířů německé zahraniční politiky, Berlín však hodlá i nadále tlačit Izrael k vytvoření dvou států jako řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Gabriel se podle agentury DPA kromě Netanjahua má setkat i s předsedou palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner