Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa (za ANO) považuje porážku ve druhém kole senátních voleb v Karlových Varech za úspěch i neúspěch. Bude se snažit přivést do regionu více peněz alespoň jako noví krajský zastupitel, řekl ČTK. Vítězi a současnému senátorovi Janu Horníkovi (STAN) popřál ještě před konečným součtem.

„Druhé kolo voleb je podle mě nesmyslné. Jsou to zbytečně vyhozené peníze,“ uvedl Váňa. Nechtěl jít do Senátu jako tvořitel zákonů, ale člověk, který by mohl pro Karlovarský kraj „udělat něco víc“. „Chtěl jsem být jako lobbista, který by, možná, byl pro region schopný přinést daleko více peněz než ty, které tam byly doteď k dispozici,“ uvedl. Podle něj je jedno, jestli jde o hokejistu nebo fotbalistu. „Jsem jen obyčejný žokej a myslím si, že spojení kterékoliv osobnosti s postem senátora nemusí být pouze post pro tvoření zákonů,“ uvedl.

Když Váňa před 14 lety začínal jako místostarosta Chyší, tak bylo asi 640 zákonů a vyhlášek a dnes je jich tolik, že se v nich nikdo nevyzná. „Je potřeba to zjednodušit pro lidi, kteří na úřadech pracují. Také proto jsem chtěl jít do Senátu,“ uvedl. Vítězi popřál ještě před uzavřením voleb . „My jsme do toho klání šli jako sportovci a já mu gratuluji, že vyhrál takovým poměrem,“ uvedl Váňa. Bude rád, když ho bude ještě jako místostarosta potkávat a on bude slyšet na problémy malých obcí v regionu.

Váňa už nechce usilovat o posty v Parlamentu. „Jsem rozhodnutý se věnovat tomu, co mám nejraději, tedy dostihovému sportu jako trenér a jestli jako závodník, to si ještě nejsem stoprocentně jistý. Ale jako trenér v tom ještě mohu něco dokázat,“ řekl. Dále je viceprezidentem Jockey Clubu a šéf překážkové asociace a neuvolněný místostarosta. Navíc se teď dostal do krajského zastupitelstva jako vykroužkovaný z 30. místa na druhý post. „Tak aspoň z tohoto titulu bych chtěl pro rozvoj karlovarského sportu něco udělat,“ dodal.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner