New York 16. září (ČTK) – Páteční teroristický útok v londýnském metru přiměl americké úřady posílit bezpečnostní opatření v newyorské podzemní dráze, na příměstských železničních linkách, na letištích i na dalších místech. Informovala o tom agentura Reuters.

Metropolitní dopravní podnik (MTA), který provozuje veřejnou dopravu ve velké části New Yorku, uvedl, že podrobně sleduje vyšetřování výbuchu v londýnském metru, který zranil 29 lidí. K atentátu se přihlásil Islámský stát. Pachatelé stále unikají.

MTA sdělil, že rozšíří kontrolu zavazadel a posílí policejní hlídky na některých trasách.

Newyorský guvernér Andrew Cuomo v prohlášení uvedl, že nařídil úřadům, aby zpřísnily bezpečnostní opatření na letištích, na mostech, v tunelech a na dalších citlivých místech.

„Jménem všech Newyorčanů co nejdůrazněji odsuzuji evidentní teroristický útok v Londýně,“ dodal.

Newyorská policie NYPD je v kontaktu s londýnskými bezpečnostními představiteli a posílila svou přítomnost ve veřejné dopravě. Mezi posilami jsou i těžkooděnci či policejní psi. Podobná opatření přijala také policie v Los Angeles na opačném konci Spojených států.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner